הנחיית nlp, מנחה nlp, מטפל nlp, סדנה להתפתחות, העצמה אישית, הנחייה בדמיון מודרך, טיפולים הוליסטים, שיאצ'ו באיזור המרכז, עמית לביא, מטפל הוליסטי, שיווק באינטרנט, nlpאימון ב אדוות - החיים המושלמים שלך, הנחיית nlp, טיפולים הוליסטים, הילינג באיזור המרכז, פסיכולוגיה רוחנית, סדנאות להתפתחות
*
*
*
*

לרפא את הילד הפנימי

15.08.2007 (11:52)
חדש!
לרפא את הילד/ה הפנימי/ת
 
 
למה לכם לרפא את הילד/ה הפנימי/ת ???  כי הילד/ה הפנימי/ת שבכם מחובר באופן אינטואיטיבי לחיים!!! לידע ולמאגר עצום של כוח יצירתי!!!
 

ילדים הם טהורים !! הם מחוברים לידע האוניברסאלי והרוחני, הם נותנים אמון הם פתוחים!!! האמון, הפתיחות, היצירתיות הם נחלתה של הילדה עד ש....

הוא נסגרת, מאבדת אמון בעצמה ובחיים, מאבדת מהגמישות והיצירתיות.

כשאתם מרפאים את הילדה הפנימית אתם משיבים אליכם את ילדיי הפלא מתחברים חזרה לשלמות הפנימית! לאמון! וכמו פרח ליבכם נפתח חזרה לחיים! משיבים לעצמכם את כוח היצירה והגמישות .

והסוף של כול החיפושים שלנו יהיה להגיע אל המקום שבו היינו בתחילה, ולהכיר את המקום לראשונה.

הכותבת מיכלי עז ספרה – עוד אודות  <

 

 

לרפא את הילד/ה הפנימי/ת

 

בכול מקום שכתבתי בנקבה הכוונה אליך ואלייך כאחד.

חשוב להבין כי הצורך למצוא את הילד הוא חלק מכמיהה אנושית עתיקת יומין, עברנו התרבותי מלא מיתוסים, במיתוסים הללו מופיע הילד כצאצא של איחוד בין האנושי והאלוהי. זהו הילד המיתי, שאנו מחפשים אותו כפי שאנו מחפשים את הילד שהוא גיבור הסיפור האישי שלנו.  רייצל וי

 

תחילה אני רוצה לספר לכם בקצרה ממש את הסיפור שלי שקשור בילדה הפנימית

בגיל 22 חשתי בלבול גדול לא ידעתי מי אני ? מה אני עושה כאן ומהי זהותי האמיתית??

זה היה כמו להתעורר מחלום עמוק שטלטל אותי ואילץ אותי לשאול שאלות לחקור ולרצות להבין.

הרגשתי שאני לא ממש חייה בתוך החיים אלה משקיפה עליהם מאיזה שהו מקום, רצון פנימי עמוק שאז לא ממש היה בשליטתי אילץ אותי לבדוק את הנושא לעומק,

ככול שירדתי עמוק פנימה הבנתי כי בתוכי קיימת ילדה פגועה ופצועה.

הבנתי גם שנאלצתי ליצור דמות מזויפת לשביעות רצונם של אחרים.

אני באה ממשפחה ברוכת ילדים כך שההרגשה שלי כילדה הייתה, כי לא ראו אותי  ואת זה שאני מיוחדת ושונה !!! נאלצתי להתבגר בגיל צעיר מאוד .

למעשה נחסכה ממני ילדותי ויתרתי על הרגשות שלי וצמצמתי את עצמי.

עד אותו יום שהרגשתי שאני לא יכולה לחיות כך יותר !!!

בשלב הזה התחלתי את מסעי לריפוי הילדה הפנימית שבי והעלתי אותה על דרך המלך. אשמח לחלוק איתכם דרכים לריפוי ובכך תוכלו גם אתם להשיב אליכם את ילדת הפלא שבכם.

הילדה הפנימית מחוברת עם הרגשות הילדה חווה את החיים דרך הערוץ הפיזי והרגשי למרות שהיא יודעת דברים רבים ברמה האינטואיטיבית רק בהדרגה תוך כדי תהליך רגשי בריא היא לומדת ומפתחת את יכולותיה השכליות וההבנה.

ילדה לא  מבינה הסברים לוגים היא מרגישה ועל בסיס זה היא חווה ומפתחת תובנה.

כול עוד לא תבינו את השורשים העמוקים של פצעי הילדות ותרפאו אותם הם ימשיכו וימחזרו את עצמם במעגליות .

זה חוזר במעגל כדי לשחרר את אותה ילדה פנימית מהטראומה שנכפתה עליה.

זהו תהליך טבעי והוליסטי של הגוף –נפש לבריאות ואיזון.

כיצד תוכלו לזהות את מצב הילדה הפנימית ובאלו דרכים תוכלו לרפא אותה:

בשלב הזיהוי עליכם להיות אמיתיים ככול האפשר עם עצמכם ולשאול את עצמכם האם אתם יודעים מי אתם באמת??? תתפלאו אולי!! אך שאלה זו לא לעיתים נענית בחיוב וגם אם כן לא תמיד זה כולל הכרות אמיתית אם הילדה הפנימית, כי ידיעה עצמית כוללת את הילדה הפנימית.

אולי אינכם מכירים את האני האמיתי שלכם ונאלצתם ליצור אני מזויף ולא אמיתי שייסע לכם לשרוד, ידיעה עצמית כוללת את החולשות והרגשות שהדחקתם  כמו פחד, כעס , כאב ועוד...

האם אתם מכירים את עצמכם מעבר לתפקידים שלקחתם על עצמכם בילדות??

לעיתים קרובות ילדים לוקחים על עצמם תפקידים שנכפים עליהם מצד הוריהם ובגלל הצורך לשרוד הכי טוב שאפשר הילדה הפנימית  מאמצת תפקיד או תפקידים במשפחה, חשוב לזהות את התפקיד ולבחור באופן מודע לטפל בו!!

האם אתם מקבלים את עצמכם כפי שאתם?? כי אם הינכם מקבלים את עצמכם כפי שהינכם כנראה שעדין ישנם קולות שיפוטים או ביקורתיים בתוככם שמפריעים לכם בתהליך הריפוי!!

האם אתם מרגישים את החיים על הצד הטוב שבהם מרגישים שמחה! אהבה! אושר?? גם אם הרגשות הללו לא קיימים תמיד!!!

כיצד אתם מתפקדים מבחינה רגשית? האם אתם מגיבים ברגשנות לדברי אחרים? האם אתם מגיבים באופן מופרז  למקרה מסוים? או שמה אתם משליכים וכועסים על אחרים מבלי לקחת אחריות על הרגשות שלכם?

האם אתם לרוב כועסים, בודדים, כואבים , מדוכאים?? כול זה מדד למצבו של הילדה הפנימית !!!

לכן חשוב שתדעו תחילה את מצבכם ותכירו בו.

בתרגיל הראשון לזיהוי הייתי מציעה לכם לדמיין את הילדה הפנימית ולשאול אותה לשלומה אח"כ תוכלו לשאול בת כמה היא זה יעזור לכם לדעת מאיזה שלב להתחיל.

 

דרכים יצירתיות לריפוי והתמרה:

 

דמיון מודרך-  הינו תהליך עוצמתי ומוכר לילדה הפנימית כדאי להיעזר באדם נוסף שיכוון ויתמוך בכם לאורך התהליך.

בעזרת כלי זה תוכלו לדמיין כל שלב בתהליך התבגרותכם מהילדות עד היום ולדמיין אתכם מעודדים ותומכים בילדה הפנימית אמרו מילים חיוביות ומעודדות תומכות

ערכו מראש רשימה של מחשבות תומכות ומעודדות והקריאו אותה

להלן מס' דוגמאות

את חשוב/ה את יחיד/ה ומיוחד/ת במינו/ה .

את אהוב/ה!! אני אוהב/ת ומקבל/ת אותך בדיוק כפי שאת/ה עכשיו.

אני שמח/ה שאת/ה נולדת/ה .

מותר לך להרגיש, לחוות, לשמוע, לרצות, לדבר.

כשמחשבות אלה נאמרות על בסיס קבוע אתם תחושו בשינוי.

 

בכל פעם שאתם במצב המביא להתעצמות הרגשות זה הזמן לרפא את הילדה הפנימית על מנת להתבונן אחורנית אל העבר ולבדוק מהו הדבר אשר עורר בכם את הכאב ואת הרגש שברצונכם לתמיר.

חישבו כעת על מצב בחייכם בו אתם מעורבים רגשית אולי יותר ממה שהמצב דורש, תחום אותו תרצו לשנות, קחו התרגשות זו ובדקו אותה איך יכולה היא להגיע מהעבר, ברגע שתשנו את העבר שלכם לא תצרו מצבים דומים וגם אם תיצרו התגובה שלכם תשתנה.  

קחו נשימה עמוקה הרפו את גופכם קראו לנשמתכם וחושו היכן ממוקם הרגש בגופכם, חשבו על תאור מדויק לרגש הזה עצב, כעס, חוסר תקווה, אשמה.. או כל רגש אחר

וחשבו כעת על מצב ב-5 שנים האחרונות שהביא אותן תחושות רק הביטו ותנו למצב לעזוב כמו שמכבים את הטלוויזיה וחיזרו לשנותיכם הצעירות קחו אותה תחושה אל גופכם ותנו לתמונה להגיע, האם התחושה יותר אינטנסיבית? מי נימצא איתכם? אין צורך להזדהות, אלא רק לזהות את הרגש, וכעת שילחו אור אל אותו אזור שבגופכם אור זהוב ומרפא מנשמתכם, דברו כעת אל הילדה שהיא אתם אמרו לה כמה אתם אוהבים אותה, חבקו אותה סלחו לכל המעורבים בדבר.

שימו לב לתחושות שבגופכם, האם האנרגיה השתנתה? האם ההרגשה השתפרה?  השתעשעו  עם הילדה הפנימית שלכם עד כי הרגשתכם תשתפר, דמיינו את עצמכם גדלים עם החלטה חדשה, מלאו באור את כל המקומות שבהם השתחררה אנרגיה.

כמו כן תוכלו באותו מצב לדמיין את עצמכם מגיבים אחרת אולי כועסים על הוריכם או אומרים להם מה אתם באמת מרגישים.

היו יצירתיים ושחקו כאוות נפשכם.

ציור אינטואיטיבי – כשעולים בכם רגשות חזקים אחד מדרכי הביטוי הוא ציור ציירו את הרגשתכם בלי מעצורים פשוט לתת לילדה שבכם לבטא בציור את הרגשתה,

אותי זה מדהים עד כמה זה מקל על ההרגשה ולפעמים אני מצליחה דרך הציור להבין מה עובר עליי באמת.

מכתבים – לכתוב מכתבים לילדה שבכם. תוכלו לשאול מה שאתם רוצים, כתבו בצד ימין שלכם, מכתב מהעצמי הבוגר לילדה, אחרי שכתבתם תקראו את המכתב בקול רם, היו בתחושה כ-10 דקות ואז רשמו ביד שמאל מכתב מהילדה שבכם אל העצמי הבוגר, כתבו ביד שמאל זה עוזר להתחבר לחלק הרגשי הלא מודע שלכם.

הכתיבה משחררת ועוזרת נותנת ביטוי לרגשות

קבוצת תמיכה-  לקבוצה יש כוח תראפיוטי לתמוך לעזור אחד לשני, לחבק  ולשתף.

לנשום  לא להפסיק לנשום!!! בהרבה מאוד מקרים בילדות הפסקנו לנשום מכול מיני סיבות כמו פחד, כאב, ועוד.. התגובה הראשונית של הילדה למצבים טראומטיים זה שהנשימה נעתקת, בילדות אין לנו כלים!! לכן השיבו לעצמכם את הנשימה לנשמה.

להקשיב לצרכים- הקשיבו לקולה של הילדה,  יתכן ועבדתם קשה לאחרונה אתם חשים עייפים!! לא להמשיך כאילו לא קרה כלום!! לעצור להקשיב לנוח במקרה הזה.

הקשבה לצרכים בכול המובנים באוכל, מנוחה, עשייה, יצירה ועוד ..חשובה ביותר!!

יציבות – ספקו לילדה שבכם יציבות רגשית, כול יום תקצו זמן 10 -20 דקות ושדרו לה אהבה, מוכנות להקשיב לה, כאשתם עושים זאת על בסיס קבוע זה מסייע לה לבנות יציבות ואיזון רגשי.   

למה לכם לרפא את הילד/ה הפנימי/ת ???  כי הילד/ה הפנימי/ת שבכם מחובר באופן אינטואיטיבי לחיים!!! לידע ולמאגר עצום של כוח יצירתי!!!

ילדים הם טהורים !! הם מחוברים לידע האוניברסאלי והרוחני, הם נותנים אמון הם פתוחים!!! האמון, הפתיחות, היצירתיות הם נחלתה של הילדה עד ש....

הוא נסגרת, מאבדת אמון בעצמה ובחיים, מאבדת מהגמישות והיצירתיות.

כשאתם מרפאים את הילדה הפנימית אתם משיבים אליכם את ילדיי הפלא מתחברים חזרה לשלמות הפנימית! לאמון! וכמו פרח ליבכם נפתח חזרה לחיים! משיבים לעצמכם את כוח היצירה והגמישות .

והסוף של כול החיפושים שלנו יהיה להגיע אל המקום שבו היינו בתחילה, ולהכיר את המקום לראשונה.

הכותבת מיכלי עז ספרה – עוד אודות  www/ima-adama.co.il/home/ orlev

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

הוספת תגובה
RSS Feed 
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש
מה הכי הייתי רוצה שיקרה בעולם?
לקישורים נוספים...

חברים

malkif (48)