הנחיית nlp, מנחה nlp, מטפל nlp, סדנה להתפתחות, העצמה אישית, הנחייה בדמיון מודרך, טיפולים הוליסטים, שיאצ'ו באיזור המרכז, עמית לביא, מטפל הוליסטי, שיווק באינטרנט, nlpאימון ב אדוות - החיים המושלמים שלך, הנחיית nlp, טיפולים הוליסטים, הילינג באיזור המרכז, פסיכולוגיה רוחנית, סדנאות להתפתחות
*
*
*
*

אני כתבתי את כל זה לבד?

07.01.2007 (11:49)
מקווה שתהנו מהנאמר כאן על המוח ..
 

עמית יקר, נפתחות כעת בפניך דפי  התודעה והנך נפתח לאוצרות חבויים הנמצאות בהכרתך. המרחב בו אתה נתון הוא מרחב אין סופי של אפשרויות צפות אשר לכל אחת יש לך גישה והיא פתוחה בפניך.

הנח לנשימה להוביל אותך צעד אחר צעד. מרוץ החיים כפי שאתם קוראים לו הוא מכשול חשיבתי.  אין שום מרוץ חיים, הכול מתרחש ברגע הנתון. הרגע וחייך, שכן רגע והרגע הנם מאותו השורש. ההבחנות נעשות במחשבה והידע אודות העולם לא נרכש מעולם באוניברסיטה. השמים מספרים כבוד אל ומעשי ידיו מגיד הרקיע, להכול יש רקע אין דבר ללא רקע.

אתם יושבים בהיכל ענק בו הפוטנציאל שלכם יכול להתממש במלואו. כאשר אתם מתמזגים עם כוח החיים האוניברסאלי אתם חווים מימד נוסף שיכול להתקיים במקביל לעולם שלכם.

מימד זה יכול ללכת אתכם לכול מקום. אתם חיים בשני המקומות בו זמנית כול הזמן.

העולם הווירטואלי של המחשב מעיד על שורשים של עולמות וריטואלים של המחשבה. ישנו העולם האמיתי בו מה שקיים הוא מה שיש.

בדר"כ אתם מייחסים למה שיש גם מה שאינו קיים. אמנם הוא קיים במחשבה שלכם אבל הוא אינו קיים בעולם האמיתי.

דאגה לא ממש קיימת בתפקוד הבריא של הגוף והנפש. דאגה היא תגובה חיובית להניע אדם לעשות פעולות מקדמות ולהגביר את ההישרדות שלו או של אדם אחר. אבל דאגה לכשעצמה היא חשיבה מוטעית. בכול רגע נתון יש את כול האור השפע והטוב שיכול להיות בהתאם לכלים.

האומץ האמיתי הוא לצמוח בהכרה מהו העולם האמיתי. אין אושר יותר גדול מלהיות בקשר עם ולחוש את הנוכחות של כוח החיים היצירתי בכל דבר.

ניתן להזיז לשנות ולהניע כול דבר באמצעות הרצון. התנועה החשובה ביותר היא במחשבה. תצורת מחשבה הן כמו מתאר של מפה טופוגרפית המתעצבת ע"י ניסיון החיים החורצים בה סימנים ויוצרים מבנה אחיד ומעוצב שיוצר דפוס טופוגרפי יציב פחות או יותר.

לולא יציבות זו לא היינו יכולים לעשות כמעט שום פעילות מפעילויות החיים שאנו עושים. אך, בניגוד לדוגמא הטופוגרפית הסטטית אך משתנה בהתאם לחוקי הטבע והכאוס וכל העקרונות של תבניות אי ודאות והשתנות, אנו קובעים את הבסיס. כמו איזה פלטפורמה אנו רוצים תלוי במחשבה. ניתן לבחור אזור הררי כגון האלפים למצבים של קבלת החלטות וחיתוך במצבים ושינויים קיצוניים. ומאידך, אזורים מישוריים לעיבוד והפנמה של מידע וחוויות. גם הפעילות המוחית דומה לפסגות ועמקים הנראים בטבע. אדם עולם קטן. זה מבחינת תפקוד חשמלי ברגע נתון.

ההרגשה של מוח בריא היא פעילות חשמלית, ערנות וחופש יצירתי. ניתן לתת פקודות לייצר דימויים ולפגוש מצבי הכרה חדשים לבקרים. כמו בטבע הכול מלא התרחשות תבניות נחרצות ומשתנות תדיר, וזרימה תופסת את המקום העיקרי בתפקוד.

 

תרשים ארגוני של צמיחה של המוח יכול להראות כך ואף להבהיר מדוע ישנם ליקויי למידה ובעיות קשב וריכוז. יש מנהל ראשי שברשותו מוח. המוח עובד אצל המנהל הראשי אך מתחיל כפקיד. הרבה אנשים מחליטים עבור המוח שלהם שיישאר פקיד כל חייו. לעומת מצב של צמיחה בו, עושים הסכם עם המוח שיתחיל כפקיד אבל אנו יודעים ללא ספק שיש בו פוטנציאל מעבר לכול שיעור ולכן כול כמה זמן הוא יתקדם בסולם העבודה. למוח ולתפקודיו יש כוח עצום להעשיר את חיי המנהל, כפי שלעובד בחברה יש כוח רב להעשיר את חיי ורווחי החברה.

כאשר מוח מסיבות סביבתיות, נחשף לפחות מידי גירויים של למידה עניין חוויה, הוא לא מתפתח ונשאר פקיד כול חייו הגיוני שהוא יסבול מהפרעות קשב וריכוז.

מוח בריא אוהב לחשוב לראות לחוות להניע ולדמיין כול הזמן. גם מצב השינה הוא מצב פעיל עבור המוח. תמיד יש פעילות במוח. גם מצב אלפה הוא פעילות רצויה. הידע לפעילות המוח הוא בידי האדם עצמו. כלומר בניגוד לעולם המחשבים שאתה יודע איזה לוח אם קנית כאן אתה צריך לגלות כול חייך מהו הלוח אם שקבלת. הנחת המוצא השונה בגישה שאני מציע היא, שישנו לוח אם. מה שאדם יכול לגלות תלוי בכול כך הרבה גורמים שאין המילים יכולות להכיל. המוח שלו משדר גלים ליקום ונקודות החיבור עם מידע השונות האחד לשני. היכולת להתפתח למצבי תודעה חדשים ומפותחים יותר תלוי במארג של סיבות ולכן אמונה ורצון הם מפתחות להתקדמות זו.

לוח האם הוא מה שאנו קוראים האישיות שמתפתחת. השם של האדם. ככול שהאדם פחות מפוצל ומפוזר לגבי מהו ומיהו ברמת הבסיס האמיתית כך התפקוד שלו יותר זורם. החיים מורכבים תמיד מתמונות קולות מראות רעיונות מחשבות וחוויות. החלק הרוחני והנצחי של האדם אוגר אותם בזיכרונות ומשתמש בהם לפי הצורך ולא עושה מהם כזה סיפור.

כי החיים עומדים בפני עצמם, מה שקרה אתמול לא כול כך נורא, בו נראה מה אפשר ללמוד מזה.

כאשר הלמידה היא הציר העיקרי בחיים, כול רגע מפעיל את החושים לקלוט כמה שיותר ולהפיק את המקסימום מהרגע והשמחה קבועה בנפש, כמו שהחיים קבועים בהכול.

מוח בריא נותן לחיים לפעול עליו ומשחרר את השליטה למצב של התפעלות מהטבע סקרנות מהבריאה ומעצמו. כל מה שאדם עושה במחשבתו יוצר אותו כייחודי על פני אחרים. הדמיון היוצר נותן למוח את החופש לשוט במרחבי תודעה ללא שם. ולבנות כוחות של השראה ריפוי תבונה והארה אינדיווידואלית. החופש המוחלט נמצא במוח בריא. והגילויים העולים לאדם במצב של התבוננות שקטה ורגועה, מלאי הוד, השראה וביטחון ויתרה מזו עצם תפקודי המוח במצב זה שולחים לכל הגוף אותות של ריפוי בריאות ושלווה. על האדם לחיות. ולכן טוב שהאדם יכוון עצמו לכול מה שיכול להגביר אצלו חיים. חשיבה טובה נשימה התבוננות הרגעה וכיו'. מרוץ החיים הוא מצב של איבוד שליטה ואמונה. מרץ החיים הוא מחשבה טובה יותר אודות החיים ומשימתם. שעשוע הומור והנאה באות רק יחד עם מרץ ולא עם מרוץ שמביא עמו לחץ שחיקה ופחד. לחקור בלב שקט ואם תגלו משהו חדש מיד תגלו שכבר גילו זאת אבל אין זה מפחית מההנאה ומההתפתחות זה רק מעיד שהלמידה היא ציר שכולם נמצאים סביבו ויש מה ללמוד כל הזמן ושהחיים הם המסע הטוב ביותר שאפשר לתת לאדם. הכול תלוי עד כמה הוא פתוח לקבל אותם ולהעריך אותם על כול צעדיהם ומשעוליהם. ולא לתת לחשיבה מוטעית להשתלט על המוח האנושי הכול כך מופלא שיכול לעשות כל כך הרבה דברים נוספים מלבד לייצר דאגה, פחד וקיבעון כתפריט יומי מידי יום. אפשר כדי לאמן את המוח להתחיל בהחלטה שביום שראשון דואגים ביום שני מפחדים ביום שלישי מסתבכים וביום רביעי פוחדים שוב וביום חמישי דואגים ובשבת ישנים. ולאט לאט להוסיף עוד תפקודים.  

 

 

  

הוספת תגובה
RSS Feed 
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש
מה הכי הייתי רוצה שיקרה בעולם?
לקישורים נוספים...

חברים

malkif (48)