הנחיית nlp, מנחה nlp, מטפל nlp, סדנה להתפתחות, העצמה אישית, הנחייה בדמיון מודרך, טיפולים הוליסטים, שיאצ'ו באיזור המרכז, עמית לביא, מטפל הוליסטי, שיווק באינטרנט, nlpאימון ב אדוות - החיים המושלמים שלך, הנחיית nlp, טיפולים הוליסטים, הילינג באיזור המרכז, פסיכולוגיה רוחנית, סדנאות להתפתחות
*
*
*
*

המדע עושה יוגה

30.12.2006 (07:25)

כשהמדע פוגש את הבודהה

 

קיצור תולדות התפתחות המדעים החדשים. סלט של ערבובים של תחומים שונים אחד בשני.

 

מסכתות תחומין ועירובין של המדע ומושגים קרובים או האם המדע עושה יוגה

מה הקשר בין המדע, יוגה וקליינט איסטווד?, כולם חיים על הקצה. קלינט עם הסיגר והאומץ שיכול להיות רק לאדם שכבר לא פוחד מכלום ויכול להתרכז גם במצבים הכי קיצוניים, היוגה מותחת את הגוף בדיוק לאיפה שזה הקצוות של היכולת ומגמישה את האפשרויות בעוד קצת והמדע של היום נמצא בגבולות של חם קר, אמונה כפירה או האם מישהו קובע לחומר מה להיות? ומתי?. חידות גדולות נחשפות תופעות משונות נצפות, וייתן שהמחקר עושה תרגילי יוגה בכמה שנים האחרונות להגמיש את התודעה גם של המתמתיקאים.

 

היוגה היא תרגול סטטי אינדיודואלי או בזוג, של  מצבי מתיחה של הגוף ועבודת מודעות עצמית- שתכליתה הגמשת הגוף המחשבות הכוחות המנטאליים עד לכדי השגת מצבי מודעות של רגיעה בודהי .. טיפוס בסולם של צמיחה ומודעות עצמית לעבר פוטנציאל מלא יותר של המיינד.

 

בשנים האחרונות נראה שהמדע עושה את אותו הדבר, התקשורת גם מנסה (מיהו האורי גלר הבא?) ורק הפוליטיקאים נשארו מאחור, מפעילים את אותם כוחות של כוח ושליטה, שחיתות ותאוות בצע במקום לשלוח בטלפתיה מסר או קונקרטית יותר, ציור,  למנהיגי האויבים שסביבנו ושינסו לצייר את זה בכוח המחשבה בלבד, נראה אותם?.

אפילו הקולנוע של ארצות הברית יוצא בסרט חדש שעיקרו לשים בשלטון קומיקאי. ענק! אני נשבע שחשבתי על זה בעבר אבל פחדתי להציע זאת, וגם אצלנו התמונה קצת שונה כי אני חושב שזה נעשה כבר.

 

המדע עושה יוגה? אך אולי גם ציפי לבני?, כשרת חוץ היא מרחיבה את גבולות התודעה של כנסת ישראל בכך שמעמידה בספק כמה אקסיומות בריאיון האחרון שלה לעיתון הארץ, בדבר הליכה בעיניים עצומות אחרי ראש הממשלה הנוכחי.

 

כולם מדברים על פיסיקה קוונטית על קפיצות קוונטיות צפויות וכבר אי אפשר לדעת מתי המדע מדבר, מתי השכל מדבר ומתי הכיס של זה שרוצה שתקשיב לו מדבר.

 

הנה דוגמא למידע המגיע מישות דרך אדם מפוקפק?, who knows? המדבר על קפיצה קוונטית צפויה בקרוב יחסית 2012, אז חזקו את החגורות לכו למסיבות שמוצעות והכינו את רכביכם לקפיצה הקוואנטית. מה שחשבנו שיכול לקרות רק בחקר חלקיקים קטנים ביותר, נראה נכון גם על מערכות מורכבות יותר, שכן גם אנחנו מתחת לכל עשויים מהמדע של החלקיקים התת אטומיים, לפחות ע"פ התיאוריה. אז, ייתכן כמו ביסוד עיקרון הקוונטים, אם יוקרן עלינו אור בתדרים (ובקוואנטים נכונים)  שלא  היו עד כה, האלקרונים שבשדה האלקטרומגנטי שלנו ישחררו פוטונים ותקרה, ייתכן איזה קפיצה קוונטית. מה זה אומר?, רק אלוהים יודע והוא יהיה במסיבה מתוקשר ע"י שי טובלי אז אפשר יהיה לשאול אותו, סוף סוף אחת ולתמיד מה זה אומר? ומהי ה מ צ י א ו ת.

 

אני אישית חושב, שהוא לא יגלה כי באמת כל הגילויים המוזרים וקשים לתפיסה של המדע החדש, אומרים לנו "הי, אתם מנסים לראות תשובה אחת שתנבא מה יקרה ברגע הבא, זה אומר שאתם עדיין לא מבינים כלום". "אתם צריכים להחליט מה אתם רוצים לגלות הכול אפשרי או לפחות עניין של אפשרויות מסתברות , הפסיקו להאמין לכל מה שאתם רואים, יש משהו נסתר עיקרון מארגן שמסדר את כל הדברים בשלמות אחת. גילוי המציאות הפרקטאלית הרוחנית היא האתגר של המחקר כולו". 

 

חסר לנו המנדלברוט של פעם, זה שמחבר את כל התחומים מעצבן את כולם, ומוצא משהו מוזר חדש שנמצא מאחורי כל התופעות כולן. כדוגמת הפרקטלים במציאות.  ולהלן- המסיבה.
 

 

שמישהו לעזאזל יסביר לי מה קורה שם, אשמח אישית להיות שם ולסקר את האירוע למען הכלל.

אולי בכל זאת נוציא משם איזה סקופ אחד או שניים מאלוהים, מה באמת קרה שם בהתחלה?. עובדה עם אילנה דיין.

 

אחת שתיים שלוש.. היה פעם שיר ילדים שכל ילד בגן היה מזמר. והיום זוהי סיסמא השגורה בפי כולם, אורי גלר, יותר מהכול, העביר אלינו את מילות הקסם אחת... שתיים..... שלוש! ואז אנו מלאים באיזה כוח בלתי רגיל. אבל, האמת הוא גדול.

 

יותר מהכול, אנו הישראלים צריכים עזרה בלהתמקד מה אנו רוצים להיות, בלהתמקד להיות מקצועיים בתחומים בהם אנו מציעים שירות או ידע, והנה כל החוש השישי שמתפרץ מכל מקום שיכול, מדבר על ריכוז כוח המחשבה.

אנשים בכל הארץ,לדעתי, רק בגלל הריכוז שנמצא שם באוויר, שלא נדבר על הקטעים הבלתי רגילים או מובנים, מרותק למסך כל מוצאי שבת, ברייטינג שיא.

 

אז, האם אנו מוכנים כבר לקפיצה הקוונטית או שעדיין לא? האם המדע מוכן לקפיצה הקוונטית שלו לגילוי המנדלברוטי שלו שיזעזע את המדע את המדענים ובעיקר את המתמטיקאים? זאת עלינו לחכות בסבלנות, מדובר רק בעוד מספר שנים.

 

מה שבטוח זה שמדובר בפרק זמן מרגש מלא שינויים ומהפכים, שהמיוחד הוא שאין תחום שאליו לא מגיע ה'גל צונאמי' המחשבתי אודות המעבר למאה ה-21. פרק זמן זה הוא מהפכה מחשבתית שהאנושות נמצאת בפתחה ולא רק מדובר במעבר לדור שלישי בפלאפונים אבל, גם לזאת הכוונה.

 

הילדים היום זה משהו אחר.. כל הדיבורים על הון תרבותי ומעמדות בדיסציפלינות של הוראה, הולכות להיות פאסה או שכבר פאסה, כשהנוער משתאט על הרגע מכל כווניו האפשריים (קוונטים) אסקפיזם אל הרגע- קונצפט חדש, ורוקם וחולם חלומות דיגיטאליים או תיאטרליים – כוכב נולד נולד לרקוד (אשת השנה היא נינט חברים תתעוררו), ומסוגל להסתגל לשינויים ולבצע מטלות משרדיות כבר מגיל 4 . משהו שעדיין לא ראיתם הולך לקרות כאן, אחת .... שתיים  .    שלוש!.

 

העולם כולו מחפש אחר לוח אם חדש. המדע וגאיה (אמא אדמה וכיו') יפגשו בחנות וירטואלית לצורך העניין, בניסיון למצוא לוח אם הכי משוכלל בעל האפשרויות הבלתי מוגבלות שיוכל להביא את הכדור לתפקוד מקסימאלי חיובי מהיר ויעיל- ההתפתחות הטכנולוגית היום כבר לא קורית בנפרד מהחברתית והמדעית. כולם יחד חוברים יחד תחת עיקרון אבולוציוני של שדרוג (מושג מעולם המחשבים והטכנולוגיה).  נהיינו אדישים בשנים של האינוידואליות, למציאות, לטבע, לעולם הדינאמי, ועכשיו תקופה חדשה- דור שלישי. הידע נהיה פחות שמור לבעליו, מלבד גוגל, ועיקרון השיתוף, הקהילה וההתפתחות של התודעה נהיו יותר פופולאריים, האחריות של אינדויידואל היא משהו שעולה מכל הכתבים כיום, גם המדעיים. השפעת הצופה על התוצאות מוכחת כבר שנים, האם אני אמצע חלקיק או גל, במקרה הקלאסי.. אבל אפשר להשליך זאת מטפורית,  האם אמצע חלקיקים מחוברים יחד הנמצאים בקשרים זה עם זה, להלן -מציאות, או גל אפר לאחר מלחמת עולם שלישית, ח"ו. האפשרויות כולם מתקיימות והאחריות שהעולם צריך לקבל על עצמו נובעת מכל הגילויים כולם: מהמדע, מהטכנולוגיה ומהחברה גם יחד.

 

'הדור האחרון'- מיכאל לייטמן, חוקר קבלה, מצטט בספרו 'הדור האחרון', מהרב קוק על דורנו הרואה את הדור כדור האחרון, מעניין.

"שלום ציבור מסוים, ושלום העולם כולו- ואל תתמה, מה שאני מערבב יחד את שלומו של ציבור אחד, עם שלום העולם כולו, כי באמת כבר באנו לידי מדרגה כזו, שכל העולם נחשבים רק ציבור אחד, ולחברה אחת, כלומר, שכל יחיד בעולם,מתוך שיונק לשד חייו והספקתו מכל בני העולם כולו- נעשה בזה משועבד, לשרת ולדאוג לטובת העולם כולו."

ומייד, מסביר הרב לייטמן,

"יכולתו של כל אדם באשר הוא להשפיע על העולם כולו הולכת ונתפשת לעיני האנשות. אמנם הפוטנציאל הטוב הגלום בתלות אדם- עולם עדיין נסתר מעיני האנושות, אך הרע שבתלות זו גלוי לכול בימינו. מבחנה המכילה נגיפים קטלניים ושיגור פצצה גרעינית בלחיצת כפתור הן כמה מן האפשרויות הגלויות לעין, אשר בהן יכול הפרט להשפיע על הכלל.

הכול מערכת אחת.

 

כמה שהדברים הללו רלוונטיים כאשר תחזיות של צונאמים אפשריים, כנסים המכחישים את השואה קורים מול עינינו והתפתחות טכנולוגיות כבירות נמצאות במודעות, לבוא ולחפש את הפוטנציאל הטוב הגלום בתלות אדם- עולם, כגשר למאה ה21. ומי יודע, אולי זו תהיה הקפיצה הקוונטית המיוחלת – מבטיח לנו הבודהה מאוריון, או שי טובאלי או מה שלא יהיה אני כבר לא מבין כלום.

 

כך שלסיכום, זה טוב שהמדע יעשה קצת יוגה אבל השלב הבא הוא ספורט קבוצתי כלשהו מצידי שיהיה כדור -סל.

 

תודה רבה.

 
הוספת תגובה
RSS Feed 
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש
מה הכי הייתי רוצה שיקרה בעולם?
לקישורים נוספים...

חברים

malkif (48)