הנחיית nlp, מנחה nlp, מטפל nlp, סדנה להתפתחות, העצמה אישית, הנחייה בדמיון מודרך, טיפולים הוליסטים, שיאצ'ו באיזור המרכז, עמית לביא, מטפל הוליסטי, שיווק באינטרנט, nlpאימון ב אדוות - החיים המושלמים שלך, הנחיית nlp, טיפולים הוליסטים, הילינג באיזור המרכז, פסיכולוגיה רוחנית, סדנאות להתפתחות
*
*
*
*

חכם זן אחד

22.07.2006 (12:00)
תקראו ותחליטו בעצמכם!
 אני  לא מחובר כאן לכלום. סוף סוף אני מרגיש את ההרגשה הזו של היותי לבדי בעולם ממש. הרגשת חופש ושחרור לא נורמאלית. אין שום ייאוש בעולם כלל, מדוע? כי אין עולם אז לא יכול להיות ייאוש בעולם, חידוש גדול.

ר' נחמן אמר שאין העולם הזה כלל, יש רק העולם הבא. ככה הרגשתי הבוקר, שהאדם מחפש אחר העולם הזה כל הזמן ונכנס לייאוש , כי לפעמים הוא מוצא פה פיסה ושם פיסה אבל האמת היא שהוא לא ימצא שחרור אף פעם  כי אין העולם הזה כלל. גם הפיזיקה המודרנית גורסת שהעולם הזה לא קיים כפי שחשבנו שהוא קיים ממש כישות בפני עצמה מחוצה לנו.

אז מה קורה כאן לעזאזל? ר' נחמן התכוון בכך שיש רק העולם הבא לרמוז לכך שהעולם הבא הוא פרי המחשבות שלנו ולא פרי הנסיבות בסה"כ של העולם הזה, כי הוא לא קיים. אז מה קיים? העתיד.

ומה אם העבר האם הוא קיים? לדעתי העבר לא קיים הוא התקיים פעם בנקודת זמן כלשהי ואח"כ הוא נשאר כזיכרון משתנה תדיר. אנו משנים את העבר בכול רגע של ההווה.

הדבר היחידי שאנו משנים הוא את עצמנו כל השאר הוא תופעת לוואי של השינוי. ולכן ר' נחמן צדק, כי באמת אין העולם הזה כלל. כאשר אדם בקשר עם המקוריות שלו והיצירה הוא אדם חי.

כדי שאדם יהיה בקשר עם המקוריות שלו עצמו הוא חייב להשתחרר מכול מה שמסביבו שמשפיע על חשיבתו ועל עצמיותו. כאשר אדם מגלה את הפרטיות הזו של עצמו הוא משוחרר ושמח.

השמחה היא הידיעה מי אתה באופן ספונטאני, לא חושב. כמו סיפורי הזן שבהם יכולה להיות שאלה של חכם זן לתלמיד שלו "האם גילית מי אתה?", והתלמיד ישיב למורה בהתקפת אגרופים ספונטאנית, במקום במילים.

כאשר אנו חיים אנו רוצים ליצור, רוצים לממש, רוצים לפעול. הפעולה היא בבואת הרצון לחיות. כל העולם בהופעתו הוא עולם חי, מלא שקיקה ותנועה. רק האדם נע בחייו, בין ניוון כמעט קטטוני של יצר החיים ועד לפריצת החיים החוצה כמזרקה שוקקת ומלאת חיים והתרחשות מרגשת.

ריבוי האפשרויות והתמונות הוא אין סופי, אפשר לחשוב על מזרקה באירופה שסביבה ילדים משתוללים, אנשים בלווי כלב, זוג מאוהב וזקנים שבאים להירגע, ומאידך, לחשוב על מדבר שבו חוצה שיירה של גמלים את המרחב הכמעט אין סופי של חולות, בשקט מדברי ורציני עם נוכחות חזקה מאוד של כולם. 

כאשר המוח משוחרר הוא חושב וממציא רעיונות מקוריים, תמונות סטילס ייחודיות, וקולות ריחות וחוויות אישיות. כל המאמץ של האדם הוא לחיות את חייו. השאר אפשר לקרוא בספרים וללמוד במכללות.

הרבה פעמים אנו בתוך מערבולות וזרמים שלו מתאימים לנו, הם לא מקרבים אותנו למי שאנחנו. החכמה היא, לא, איך לא לטבוע?, אלא, איך לטבוע עמוק אבל במערבולות או ספיראלה הנכונה לנו. למשל פסיכיאטר חייב לטבוע עמוק לתוך המצבים הנפשיים של מטופליו ולחשוב מה קורה שם במעמקים וכך יוכל למצוא את הנתיב החוצה ולעזור למטופליו. וכן כל מקצוע אחר, עיסוק ותחביב.

אני מאושר כאשר משהו בי מתייצב על התדר הנכון שלי. אז כל תנועה בגוף מסבה לי תחושה נעימה וחיים. כל מחשבה זורמת למקומה הנכון, ואני נהיה מלא ושופע רעיונות, לא פרקטיים דווקא, אבל אפשר לראות זאת כרחש אלקטרוסטאטי מכוון ונכון לי.

הדיאלוג הפנימי נהיה מפרגן, ונעים לי להיות מי שאני. ולמרבה הפליאה מבריקה בי הידיעה, מי אני. אני בטוח שאם בשעה כזו היה שואל אותי חכם זן מתחכם, "מי אני?, הייתי פשוט מתנפל עליו והולך איתו מכות, סתם בשביל הכייף.   

  

הוספת תגובה
RSS Feed 
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש
מה הכי הייתי רוצה שיקרה בעולם?
לקישורים נוספים...

חברים

malkif (48)