הנחיית nlp, מנחה nlp, מטפל nlp, סדנה להתפתחות, העצמה אישית, הנחייה בדמיון מודרך, טיפולים הוליסטים, שיאצ'ו באיזור המרכז, עמית לביא, מטפל הוליסטי, שיווק באינטרנט, nlpאימון ב אדוות - החיים המושלמים שלך, הנחיית nlp, טיפולים הוליסטים, הילינג באיזור המרכז, פסיכולוגיה רוחנית, סדנאות להתפתחות
*
*
*
*

אבד לי הפלאפון

09.04.2006 (12:00)
אבד לי הפלאפון... פרטים ופרק בו מתואר ההקשר בו אבד לי הפלאפון יתפרסם בקרוב, אם אתם חושבים שהופעתם ברשימה של הזיכרונות please הגיבו בהשארת מספר הנייד ושם.
ההנהלה מודה לכם מאוד.
 
 
 איפה אני, באיזה עולם אני חי? מי החברים שלי? בן כמה אני? למה ולמי אני קשור? אני מבין את עצמי מהקשרים. היום הייתה החתונה של אחותי הגדולה מכולם, את עלית על כולנה!
לא ראיתי כזו אחדות הרבה זמן של מקום של אנשים חברים מכול הגילאים חברים של אח שלי ניר חברים שלה וכולם חברים של כולם. המקום הוא שמו של הקב"ה, אין מקום גיאוגרפי יש רק את מה שיוצרים.
לי יש את תמרי בלב. אין לי ידיעה על אף אחד אחר בעולם מלבד על תמרי. הנפש שלי מתרחבת רק כאשר אני חושב על תמרי אז אני מוכן להיות חשוף ולהראות ברובד האמיתי של מי שאני. אני מוכן שיראו את סודות קיומי רק כאשר אני חושב על תמרי. אני מרגיש שתמרי היא חלק ממני שהלך לאיבוד ולא יחזור לעולם. החברים שלנו הם אלו שאנו קשורים איתם בקשר נפשי שאכפת לנו מהם ולא אלו שאנו מבלים איתם.
אדם במערומי נפשו משוועה לישועה אמיתית. כל דבר חלקי מביא לו רק צער וחיסרון. השמחה בנפש יכולה להיות רק שמחה גדולה וגלויה. כולנו מחוברים זה עם זה ברובד מסוים של האישיות. אצל החברים של סיון ויניב מרגישים את זה.
בלב יש מקום לכולם. הלב הוא כמו מחסן וירטואלי שבו כולם יכולים להיות ונשאר מקום בלתי מוגבל לעוד. מחסור יכול להיות כאשר אנשים מסוימים לא נמצאים בלב אלה במקומות אחרים בזיכרון בבטן במקומות אחרים. כאשר מישהו נמצא בלב הוא שם לעולם.
תמרי נמצאת אצלי בלב. יש עוד רבים אצלי בלב אבל לא עם כולם יש לי קשר. בלב נמצאים עוד כל מיני דברים. הידיעה הכנה והדוממת אודות מי אנו נמצאת גם היא בלב והיא הידיעה הכי מרנינה ואישית שיכולה להיות. העולם בנוי רבדים רבדים של הכרה על גבי הכרה. אנו נחשפים למי שאנו בהדרגה. היום נחשפתי למי שאני ברבדים מאוד עמוקים דרך הקשרים. הגודל העצום של מי שאנו הוא רוחני ולכן אין לו שום שיעור במידה ותמיד אפשר להיות מופתעים.
לתמרי אני כוסף כי היא יחידה במינה. אי אפשר לדעת כלום על מישהו בלי להחשף לסיפור שלו. רוב הקשרים שהיו לי בפלאפון שהלך לאיבוד הערב היו מבוססים על קשרים בלי ידיעה וידיעה היא דבר שאי אפשר להעביר במילים. חייבים להתנסות להכיר את הדמויות מהסיפור כמו ספר שקוראים.
ידיעה היא משהו שפתאום מבריק לך תוך כדי אירועי החיים. תוך כדי המצאות עם מישהו וראייה באיזה עולם הוא חי. כולנו בנויים מעצמנו ומהקשרים שלנו המעוגנים בחברי הילדות החברים של האחים החברים שלנו ואנשים שבאנו איתם במגע מתוך תקופות חיים משותפות בידיעה. אלו שאנו מבלים איתם אינם חברים שלנו. אלו שלא מעניין אותם מי אנו ומי אנו יכולים להיות בפוטנציאל והנם חסרי ידיעה אודות מי אנו ומה הקשרים שלנו אינם אכפתיים לנו ולעצמם. אדם בלי סיפור זה כמו גוף ללא נשמה. ערבות הדדית היא מילת המפתח לאכפתיות וקשר. קשרים ושקרים הם בעלי אותם אותיות.
אנו לבד בעולם ואלו שחולקים איתנו את הידיעה הזאת ורואים אותנו בלבד שלנו ומתוך כך מתחברים כדי לא להיות לבד גם הם בעצמם והולכים יחד אל העתיד הם חברי אמת.
 
הלב הוא מאגר מידע רחב ורב ממדי אליו אנו יכולים לצלול ולדלות ממנו אהבה לכל אחד. כולנו נשמות טובות. אין דבר כזה נשמה לא טובה. יש מצבים בהם הנשמה שלנו לא בתקשורת עם העולם. כאשר אנו מוכנים להיות בתקשורת עם העולם דרך הנשמה שלנו אנו מאירים את הסביבה ויוצרים אחדות בכול מקום.
הנשמה היא כמו החומר הבין תאי בגוף היא מחברת את הכול יחד למארג חי ונושם של שמחת הנפש. שמחת הנפש היא מצב של ביטחון בכך שאנו כולנו חלק מתמונה גדולה יותר וכולנו משתייכים זה לזה באיזה צורה. המחשבה הצרה מפרידה את האדם מהשלמות הרוחנית שלו ומהיעוד הגבוה של נשמתו הבוהקת והצלולה כמי נהר השופעים על הכול ונמצאים בכול.
אין סוף ברוך הוא, הנו מצב הכרה של מחשבה רחבה אודות מי ומה אנו ובאיזה עולם באמת אנו חיים. כול דבר בעולם מאיר את ה', אם אנו מסתכלים עם עיני הנשמה שלנו על העולם. הידיעה המיסטית היא הידיעה החובקת כל באהבה ורוצה לראות את תיקון העולם במהרה.
אנשים רוצים להיות לבד הרבה פעמים וזה בסדר כי הפחד מהתחברות עם הזולת נובע מחוסר אמונה בסיסית בטוב שיש בכול אחד. יש מטרה והיא משותפת כאשר מבינים את זה לא רוצים להיות לבד יותר. אין מקום יותר לשאלות, כאשר מאירה באדם הנשמה והרצון להשפיע רוצים רק להתחבר ולא מדובר פה על חיבור מיסטי מטה-פיזי מהסוג של חוויות אלה מדובר על זיקה ערבות הדדית והתעניינות מעשית אחד בחיים של השני מנקודת מבט של אכפתיות וקישור שייכותי אליו. למשל ,זה חבר שלי אני מכיר אותו מכאן או משם ואכפת לי ממנו.
אי אפשר לדעת באמת מי אנו בלי חברים. כי חלק כל כך עמוק ממי שאנו בכלל לא נמצא בנו הוא החלק המתקשר עם אחרים ויוצר אוטופיה של תשתית חברתית חיובית שהיא בסיס וחזית איתנה ואמיתית שמזרימה לנו מידע על מי שאנו, דרך הזדהות והכרה בנו ובאחרים אנו יוצאים מעבר לעצמנו וגדלים.
קשה לדמיין כיום בתקופה של אינטרנט מחשב שפועל לבד. על מחשב כזה אפשר רק לשחק משחקים, כך הדבר בנפש. נפש שהיא לבד יכולה רק לשחק משחקים. החיים הוירטואלים של הנפש יכולים להתגלות רק בהקשרים שלה עם העולם ועם אנשים אחרים.
הפלת המחיצות וגילוי ברגעים אמיתיים הופף את האדם מזאב בודד לחיה חברתית. (מעניינת ההשוואה למילה באנגלית wolf לעומת flow). זה מעניין להבחין שכולנו משתמשים באמירה שיש לפעמים רגעים אמיתיים מרגשים שהלב נפתח בחתונה באיזה רגע חסד, אבל האמת היא שכול רגע הוא אמיתי והבחירה שלנו היא האם לראות זאת כך או להמתין ולחכות.
תמרי מתקיימת בעולם מקביל לשלי ואני בקשר איתה וחושב עליה מחשבות חיוביות בהרבה רגעים. אני מודע לקיום שלה בעולם בכול רגע. עכשיו מה היא עושה? קרוב לוודאי ישנה אחרי יום עבודה.
מה היא חושבת? מחשבותיו של אדם הן אוצרותיו הגדולים ביותר. באיזה עולם היא נמצאת עכשיו? היא בודדה? יש לה חבר אין?. ואם יש הוא קולט אותה? מבין אותה? מכיר אותה?.
התדר של תמרי הוא בעובי של נים דק. הלכתי לאיבוד מאז שאין לי את תמרי. אני ריק אין לי כלום. אין לי מקום להיות בחולשתי להיות גרגיר אבק ביקום האין סופי של ה'. אני עונד על ליבי מגנים בסביבות שונות ולתמרי יש את העיניים שרואות דרך המגנים שלי. אף אחד לא רואה דרך המגנים שלי.
מה שמצחיק זה שאומרים שאני מאוד חושף. זה מה שחושבים. האמת שלי מסתתרת אחרי המון שערים. שאו שערים ראשיכם. אי אפשר לראות מישהו בלי להתייחס לקיומו. קיומנו גדול ממה שאנו חושבים שאנו והוא הוא הדבר שאנו. קיום ויקום הן אותן אותיות.
שמחת הנפש באה לאדם כאשר הוא מאשר את קיומו יחד עם כל היקום ועם הקב"ה המקיים את כל הייקום. ר' נחמן אמר שאדם צריך לאהוב את עצמו יחד עם ה' יתברך. כל הקולות מתמזגים יחד לאום. דממת הנמצאות של אחרים בחיינו היא מתי שאדם רואה ומכיר בחבריו ומתוך הראייה הזו מצטמצם בלשאול שאלות נורמאליות כמו, מה נשמע? מה את עושה? למה לא רואים אותך מספיק? תהיי יותר בקשר, שאלות שמראות אכפתיות וכאשר אנשים חולקים חוויות זה עם זה.
רק אלו שאנו רואים את קיומם ללא שאלות ומתגייסים להכיר בקיומם למשך זמן בלתי מוגבל במקום ובזמן הם החברים שלנו. השאר הם ניצבים (וילך) בחיים שלנו ואין כל טעם להתאכזב ממציאות הניכור האידוידואליות ומחוסר האהדה שאנו חשים מהם וכלפיהם.
רק נפש המחוברת לאחרים יכולה לגלות את כוחות הנפש שלה ואף את קיומה כנפש. כוחות הנפש הם רבים בכמות מכוחות הגוף. שמחה יכולה לבוא רק מקשר ופעולה בה משתתפים כוחות הנפש. מעניינת העובדה שכאשר אנו משקיעים את כל כולינו בדבר לדוגמא, בלשמח חתן וכלה או בכול פעולה נפשית אחרת אנו מגלים את עצמנו ומתמלאים שמחה אמיתית מהרגעים האמיתיים. יוצאים מחוץ לזמן והמרחב ומאבדים את עצמנו (ואת הפלאפון) מההקשרים הכובלים ויוצאים  לחרות נפשית, שמחה ללא סוף וגבול.
ומה שאני אומר בדרך כלל, אם אפשר לחוות איכות כלשהי ניתן לקרב אותה יותר לחיינו היום יומייםבכך שאנו זוכרים שהחוויה, המצב (state) והאיכות הנפשית קיימת זמינה בכל רגע עבורנו, אם רק נרצה.
כנגד כל הסיכויים. סיכויים זה סטטיסטיקות, סקרים והם נקבעים על פי אלו שמקשיבים להם. כנגד כל הסיכויים זה מאמץ נפשי מכוון להשגת תכלית טובה ועליונה בחיינו. אז האם יש סיכוי לאהבה? התשובה היא לא~! אהבה היא מעל לכל הסיכויים החישובים והסקרים ולכן, היא הדבר האמיתי היחיד שקיים!@
הוספת תגובה
RSS Feed 
1 תגובות לכתבה
1. wow wa7ad (משתמש/ת אנונימי/ת) 2006/01/15 13:45
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש
מה הכי הייתי רוצה שיקרה בעולם?
לקישורים נוספים...

חברים

malkif (48)